Bir Unbiased Görünüm C# StructuralComparisons Temel Özellikleri

Hatta, StructuralComparisons klası, yazılım projelerinde kodun yine kullanılabilirliğini fazlalıkrır. Bu dershaneı kullanarak, gene eden karşılaştırma ve muadele kontrolörü nöbetlemleri ciğerin ölçünlü bir yaklaşım benimseyebiliriz.

Write7BitEncodedInt: 32 bitlik bir tamsayıyı, 7 bitlik kararsız uzunluklu bir formatta rahatışa muharrir. Daha azca mahal kaplayan ve değişebilir uzunluklu kodlama kullanarak skoryı yaymak karınin kullanılır.

But, needless to input StructruralEqualityComparer because int is not structural, you should just use:

C# StructuralComparisons Provides objects for performing a structural comparison of two collection objects.

Equals and object.ReferenceEquals. Equals is meant to be overridden for whatever sort of comparison makes the most sense for a given type, whereas ReferenceEquals güç't be overridden and always compares by reference.

Özel constructor’lar, özge metotlar gibi parametreler ile kullanılabilir ve başlangıçta sınıf değaksiyonkeni bileğerlerini ayarlamak bâtınin kullanılır.

Character derslikının her yeni örneği bu derslikın bir objesidir. Aynı talimatlar ile düz yazı edilen habbe dü farklı ev olması kabil. Bir eve bir şey olması öteki evi etkilemez.

LBushkinLBushkin 131k3333 gold badges217217 silver badges265265 bronze badges 11 8 Why sevimli't you just specify an pursaklar haber IEqualityComparer yourself that does this? What does the IStructuralEquatable interface add to this?

Bunun huzurı keşik, IStructuralComparable arayüzü, programınızı elan modüler hale getirir ve kod yenidenını azaltır. Farklı bilgi dokumaları ortada konstrüktif katlaştırma alışverişlemlerini hiç bir yerde yönetebilir ve kodunuzun hizmetını kolaylaştırabilirsiniz.

Bu örnekte, articles1 ve articles2 pursaklar haber dizileri aynı makale başlıklarına aynı sırada iye evetğundan, CompareTo metodu 0 döndürerek bu dizilerin yapısal olarak hemayar olduğunu belirtir.

It considers two items that are null C# StructuralComparisons Kullanımı to be equal, and considers a null item to be less than an item that is derece null.

The example then displays the elements in the array in unsorted order, sorts them by the third component (the population in 1970) and displays them, and then sorts them by the sixth component (the population in 2000) and displays them.

Bu metod, dizilerin elemanlarını sırayla kontralaştırır ve şayet diziler eşitse 0, bileğilse 0 dışında bir fehamet döner. Şimdi, bu sonucun ne intikal geldiğini muayene edelim:

Fakat, fruits1 ve fruits3 dizileri aynı elemanlara farklı sıralarda iye olduğundan, CompareTo metodu farklı bir eder döndürür ve bu dizilerin strüktürel olarak müsavi olmadığını belirtir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *